Prowadnice liniowe

Proponujemy Państwu funkcjonalne i nowoczesne prowadnice liniowe z szyną profilowaną, które zapewniają odpowiednie przesuwanie poszczególnych elementów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu mechanizmu łożyskowania kulkowego, w którym kulki znajdują się pomiędzy wózkiem a szyną. Są one zbudowane z wysokiej klasy materiałów z dbałością o najmniejsze detale i zawierają zoptymalizowany układ biegowy, dzięki czemu gwarantują szybki, precyzyjny i stabilny ruch oraz możliwość długotrwałego użytkowania.

Zostały wykonane w taki sposób, aby wytrzymywać nawet największe obciążenia i móc przenosić je zarówno w poziomie, jak i pionie. Ich cechą charakterystyczną jest wyjątkowo niski współczynnik tarcia - kilkudziesięciokrotnie niższy niż w ten, jaki jest charakterystyczny dla elementów z prowadzeniem ślizgowym.

Nasze prowadnice liniowe są dostępne w kilku typach, zróżnicowanych pod względem budowy i wielkości. Można je zastosować w rozmaitych gałęziach przemysłu. Szczegółowe informacje na temat tych elementów – ich właściwości, budowy, poszczególnych części czy rodzaju mocowania, znajdują się w naszym katalogu.

Prowadnica HIWIN Seria EG & QE

Prowadnica HIWIN Seria WE

Prowadnica HIWIN Seria MG

Prowadnica HIWIN Seria RG & QG

Prowadnica HIWIN Seria Q1